همکاری با ما /معرفی مجله

بررسی اعتبار سنجی مجلات علمی

سامانه محقق
سامانه معرفی نشریات
سامانه بررسی نشریات
معرفی همایش ها و کنفرانس ها
سامانه محقق به معرفی اساتید و هیات علمی دانشگاهها و محققین برتر کشور می پردازد. هدف این سامانه آشنایی ساده تر و ارتباط دقیق تر بین اساتید و محققین کشور می باشد. این سامانه به معرفی افتخارات و اختراعات ، درجه علمی ، مقالات چاپ شده توسط محقق و عضویت در نشریات و ... می پردازد.
ساخت هواژل‌های جاذب روغن از پساب های فاضلاب ۰۲/۱۵/۱۳۹۸
 افتخاری دیگر از محققین ایرانی

افتخاری دیگر از محققین ایرانی

محققین ایرانی موفق به تولید هواژل‌هایی که می تواند روغن موجود در پساب را جذب کرده و مانع تکمیل زودهنگام ظرفیت جذب چاه‌های فاضلاب شود، شدند.

به گزارش ارائه شده توسط ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، هواژل یک ماده تولیدی می باشد که کمترین چگالی را در میان مواد جامد دارد، این ماده از یک ژل ساخته می شود که در آن قسمت مایع ژل با گاز جایگزین می‌شود.
این ماده بسیار سبک بوده و دارای  تخلخل است که از ژل سیلیکا بدست می اید، طوری که در ساختار آن قسمت مایع ژل از آن خارج شده و گاز جایگزین آن می شود. در نتیجه ماده جامد متخلخل و بسیار سبکی بدست می آید که با وزن بسیار کمی که دارد، به دلیل ساختار دندانه فرکتالی، مقاومت مکانیکی بسیار بالایی از خود نشان می دهد.
بخش اعظمی از پساب‌های خانگی و شهری را پساب‌های آشپزخانه‌ها و رستوران‌ها تشکیل می‌دهند، شاخصه اصلی این پساب‌ها حضور مقادیر زیادی روغن و چربی درون آن‌هاست که موجب افزایش خسارت به کانال‌های فاضلاب می‌گردد. یکی از رویکردها برای جلوگیری از این موضوع، جداسازی روغن از پساب قبل از ورود به فاضلاب است که محققان ایرانی با بهره‌گیری از فناوری نانو موفق به انجام آن شده‌اند.

اخبار مرتبط
افتخاری دیگر از محققین ایرانی
افتخاری دیگر از محققین ایرانی
محققین ایرانی موفق به تولید هواژل‌هایی که می تواند روغن موجود در پساب را جذب کرده و مانع تکمیل زودهنگام ظرفیت جذب چاه‌های فاضلاب شود، شدند. [...]
درمان موثر ایدز و عدم انتقال آن از طرق جنسی
درمان موثر ایدز و عدم انتقال آن از طرق جنسی
یک تحقیق تازه دراروپا تایید کرده است که افراد دارای ویروس اچ آی وی،‌ که درحال درمان موثر هستند این ویروس را به شریک جنسی خود منتقل نخواهند کرد.   [...]
گسترش جهان
گسترش جهان
تحقیقات جدید نشان می دهد، سرعت گسترش جهان، از انچه محققین چندین سال پیش بر اساس تئوری بیگ بنگ پیشبینی کرده بودند 9 بیشتر است. [...]