همکاری با ما /معرفی مجله

بررسی اعتبار سنجی مجلات علمی

سامانه محقق
سامانه معرفی نشریات
سامانه بررسی نشریات
معرفی همایش ها و کنفرانس ها
سامانه محقق به معرفی اساتید و هیات علمی دانشگاهها و محققین برتر کشور می پردازد. هدف این سامانه آشنایی ساده تر و ارتباط دقیق تر بین اساتید و محققین کشور می باشد. این سامانه به معرفی افتخارات و اختراعات ، درجه علمی ، مقالات چاپ شده توسط محقق و عضویت در نشریات و ... می پردازد.
ساختار مقاله مروری ۱۲/۲۲/۱۳۹۸
 نحوه نگارش مقاله مروری-قسمت دوم

نحوه نگارش مقاله مروری-قسمت دوم

بعد از انتخاب موضوع، روند واقعی نگارش مقاله با جستجوی کامل ادبیات آغاز می شود. نقل قول ها و ارجاع هایی که در مقاله مروری مشاهده می شوند نکته اصلی مقاله هستند، زیرا به خواننده می گویند که مطالعه ماهیت ترکیبی دارد. 

مقاله مروری

هر فردی صرفا مقاله ای را می تواند سازماندهی و ترکیب نماید که کاملا با آن آشنا باشد و هیچ چیزی نتواند نواقض بررسی مانند منابع و مراجع ناقص را برملا کند. به خاطر داشته باشید که موضوع مروری بسیار گسترده در مقایسه با موضوع بسیار محدود از ارزش کمتری برخوردار است. برای موفقیت یک مقاله مروری، تمرکز بسیار اهمیت دارد.

مقدمه مقاله مروری مشابه با مقدمه مقاله پژوهشی است. این مقاله با توصیف موضوع زمینه ای و اهمیت آن آغاز می شود. این مقاله به شکاف موجود در این موضوع که اخیرا با مطالعات دیگر تکمیل شده و در این مطالعه مورد بررسی مروری قرار می گیرند اشاره می کند.

این مقاله به موضوع مطالعه مروری (یک مجادله، پیشرفت، رشد تاریخی و غیره) و ارتباط و تناسب آن با موضوع و شکاف دانش می پردازد. لازم است مقدمه صراحتا به حوزه مرور اشاره کند تا خواننده با موضوعاتی که لحاظ شده و موضوعاتی که حذف شده اندآشنا شود.

بخش های میانی و پایانی مقاله مروری

ساختار بخش های میانی مقاله مروری برای داستان تحت روایت طراحی شده و دارای وابستگی مضاعف به موضوع انتخابی جهت مرور می باشد. یک نویسنده خوب اجازه می دهد داستان به روند بررسی مروری جهت ببخشد و همواره اهداف سازمان و ترکیب را در دستور کار خود قرار می دهد. ارائه نتایج در ترتیب زمانی صرفا زمانی مناسب است که موضوع بررسی مروری، رشد تاریخی باشد.

همانند بخش مقدمه، بخش پایانی و نتیجه گیری مقاله مشابه با مقاله پژوهشی است. نتیجه گیری ها ماهیت تعمیم یافته دارند و به دنبال آموزه های مهمتری که باید آموخته شوند هستند. بعد از خلاصه کوتاه بررسی مروری و پیام اصلی آن، باید تلویحات ضمنی مطالعه مروری و شکاف هایی که هنوز در دانش کنونی وجود دارند برجسته سازی شوند.

در مجموع، خواننده انتظار دارد اطلاعاتی در مورد مطالعات آتی و سوالاتی که در آینده باید پاسخ داده شوند دریافت کند. لازم است به عنوان حسن ختام به چند فرضیه و حدس و گمان نیز اشاره شود.

جامع ترین و معتبر ترین سامانه بررسی و معرفی مجلات و ژورنال های علمی کشور.

مقالات مرتبط
آموزش مقاله نویسی
آموزش مقاله نویسی
پایگاه بررسی اعتبار مجلات در راستای آموزش مقاله نویسی قصد دارد در این بخش به ارائه آموزش نحوه نگارش مقاله مرروری بپردازد. بدین منظور در بخش اول به توضیح جامع در ارتباط با مقاله [...]
اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)
اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)
مسئولیت‌های نویسنده با انتشار مقاله پایان نمی‌یابد. در ادامه به چند مورد از مسئولیت‌های مهم نویسنده بعد از انتشار مقاله اشاره شده است. [...]
اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)
اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)
در خلال فرایند داوری، نویسندگان باید تا موعد اعلام اولین نتایج داوری که دیدگاه و توضیحات داور ضمیمه آن می شود منتظر بمانند. اگر این تصمیم نیازمند پاسخ و بازبینی در مقاله است، پا [...]