همکاری با ما /معرفی مجله

بررسی اعتبار سنجی مجلات علمی

سامانه محقق
سامانه معرفی نشریات
سامانه بررسی نشریات
معرفی همایش ها و کنفرانس ها
سامانه محقق به معرفی اساتید و هیات علمی دانشگاهها و محققین برتر کشور می پردازد. هدف این سامانه آشنایی ساده تر و ارتباط دقیق تر بین اساتید و محققین کشور می باشد. این سامانه به معرفی افتخارات و اختراعات ، درجه علمی ، مقالات چاپ شده توسط محقق و عضویت در نشریات و ... می پردازد.
مسئولیت‌های نویسنده بعد از انتشار مقاله ۱۲/۱۱/۱۳۹۸
 اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)

اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)

مسئولیت‌های نویسنده با انتشار مقاله پایان نمی‌یابد. در ادامه به چند مورد از مسئولیت‌های مهم نویسنده بعد از انتشار مقاله اشاره شده است.

- نویسندگان باید به انتقادات سازنده از مطالعه خود بعد از انتشار آن پاسخ دهند. در صورت نیاز اشتباهاتی که بعد از انتشار شناسایی شدند باید در غلط نامه و یا چاپ های بعدی تصحیح شوند.

- آماده باشید در صورت درخواست سایر پژوهشگران داده‌های موجود در مقاله خود (و یا مواردی که نتایج شما بر پایه آن‌ها استوار هستند) را در اختیار آن‌ها قرار دهید. بعد از انتشار مقاله، این داده ها حکم منابع آزاد را دارند نه منابع شخصی.

- با توجه به اینکه مجبور به ارائه تمام داده ها هستند، کلیه داده‌هایی که مقاله شما برپایه آن استوار است باید به دقت سازمان یافته و به مدت طولانی در آرشیو نگهداری شوند (حداقل سه سال).

کلیه افرادی که به نحوی در فرآیند انتشار مقاله مشارکت دارنده به اقتضای نقش خود برای پیشرفت علم، مسئولیت‌های اخلاقی بر عهده دارند. در سامانه ارزیابی اعتبار مجلات به مسئولیت‌های نویسنده قبل، در دوران و بعد از انتشار یک مقاله علمی طی سه مطلب جدا اشاره شد. در سرتاسر این سامانه به جزییات بیشتری در مورد مسئولیت های اخلاقی نویسندگان اشاره شده است، زیرا اخلاق در کلیه ابعاد نگارش علمی رسوخ کرده است.

جامع ترین و معتبر ترین سامانه بررسی و معرفی مجلات و ژورنال های علمی کشور.

مقالات مرتبط
آموزش مقاله نویسی
آموزش مقاله نویسی
پایگاه بررسی اعتبار مجلات در راستای آموزش مقاله نویسی قصد دارد در این بخش به ارائه آموزش نحوه نگارش مقاله مرروری بپردازد. بدین منظور در بخش اول به توضیح جامع در ارتباط با مقاله [...]
اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)
اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)
مسئولیت‌های نویسنده با انتشار مقاله پایان نمی‌یابد. در ادامه به چند مورد از مسئولیت‌های مهم نویسنده بعد از انتشار مقاله اشاره شده است. [...]
اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)
اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)
در خلال فرایند داوری، نویسندگان باید تا موعد اعلام اولین نتایج داوری که دیدگاه و توضیحات داور ضمیمه آن می شود منتظر بمانند. اگر این تصمیم نیازمند پاسخ و بازبینی در مقاله است، پا [...]