همکاری با ما /معرفی مجله

بررسی اعتبار سنجی مجلات علمی

سامانه محقق
سامانه معرفی نشریات
سامانه بررسی نشریات
معرفی همایش ها و کنفرانس ها
سامانه محقق به معرفی اساتید و هیات علمی دانشگاهها و محققین برتر کشور می پردازد. هدف این سامانه آشنایی ساده تر و ارتباط دقیق تر بین اساتید و محققین کشور می باشد. این سامانه به معرفی افتخارات و اختراعات ، درجه علمی ، مقالات چاپ شده توسط محقق و عضویت در نشریات و ... می پردازد.
مسئولیت‌های نویسنده در خلال فرایند داوری ۱۲/۰۵/۱۳۹۸
 اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)

اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)

در خلال فرایند داوری، نویسندگان باید تا موعد اعلام اولین نتایج داوری که دیدگاه و توضیحات داور ضمیمه آن می شود منتظر بمانند. اگر این تصمیم نیازمند پاسخ و بازبینی در مقاله است، پاسخ و بازبینی که توسط نویسندگان ارائه می‌شود برای پذیرش یا رد نهایی مقاله اهمیت حیاتی دارند. 

در راستای هدف ذکر شده فوق، چند مورد از مسئولیت‌های مهم نویسندگان در خلال فرآیند داوری به شرح زیر می‌باشد:

- رفتار محترمانه با ویراستاران و کادر مجله در طول فرایند انتشار.

- انتقاد از مقاله را هرگز شخصی تلقی نکنید (البته توجه به این توصیه بسیار دشوار است) و هرگز در حین عصبانیت و ناراحتی به نتیجه داوری پاسخ ندهید. طبیعت انسان چنین اقتضا می‌کند که انتقاد از مطالعه خود را انتقاد از خویشتن تلقی کند، اما چنین پاسخی صحیح نبوده و هرگز مناسب نخواهد بود. اگر متوجه شدید در حین نگارش پاسخ به نتیجه داوری لحظه‌به‌لحظه عصبانی‌تر می‌شوید، دست از نوشتن برداشته و آن را به بعد موکول کنید.

- تقریباً همیشه بازبینی در نتیجه داوری منجر به بهتر شدن مقاله می‌شود. علیرغم هر نوع واکنش هیجانی و زحمات مضاعفی که در نتیجه بازبینی تحمل می‌کنید، به این دلیل که فرصت بهبود مقاله بر اساس ارزیابی یک متخصص در اختیار شما قرار گرفته است خوشحال و قدردان باشید.

- با ارائه پاسخ نکته به نکته به هر یک از آیتم‌هایی که توسط داوران و ویراستاران مطرح شده است، به درخواست بازبینی در مقاله پاسخ دهید. شما مجبور به پذیرش هر نوع  درخواست بازبینی که توسط داور مطرح شده است نیستید، اما در صورت مخالفت، دلیل آن را مطرح کنید (همراه با شواهد مناسب). اگر در پاسخ به نکات داوری تغییراتی در مقاله خود ایجاد می‌کنیم، به طور کامل به این تغییرات اشاره کنید.

- قبل از ارسال نسخه بازبینی شده به مجله، مطمئن شوید که تمامی نویسندگان این تغییرات را تأیید می‌کنند.

-در شرایط نادر، مطالبی که به مقاله بازبینی شده اضافه می‌شوند نیازمند اضافه سازی یک نویسنده هم کار جدید است. در چنین شرایطی در پاسخ خود به دلایل اضافه کردن نویسنده جدید اشاره کنید.

- به خاطر داشته باشید که در طول فرایند داوری مطالب مندرج در مقاله شما نباید جهت رسیدگی به مجله دیگری ارسال شوند. اگر مجله شما رد شود، می‌توانیم در نهایت آزادی و اختیار آن را به مجلات دیگر ارسال کنید. با این حال بهتر است هر نوع دیدگاه و انتقاد از مقاله خود را جدی تلقی کرده و قبل از ارسال مجدد آن به مجلات دیگر مقاله خود را تصحیح کنید.

جامع ترین و معتبر ترین سامانه بررسی و معرفی مجلات و ژورنال های علمی کشور.

مقالات مرتبط
آموزش مقاله نویسی
آموزش مقاله نویسی
پایگاه بررسی اعتبار مجلات در راستای آموزش مقاله نویسی قصد دارد در این بخش به ارائه آموزش نحوه نگارش مقاله مرروری بپردازد. بدین منظور در بخش اول به توضیح جامع در ارتباط با مقاله [...]
اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)
اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)
مسئولیت‌های نویسنده با انتشار مقاله پایان نمی‌یابد. در ادامه به چند مورد از مسئولیت‌های مهم نویسنده بعد از انتشار مقاله اشاره شده است. [...]
اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)
اصول اخلاقی در مقاله علمی (بخش سوم)
در خلال فرایند داوری، نویسندگان باید تا موعد اعلام اولین نتایج داوری که دیدگاه و توضیحات داور ضمیمه آن می شود منتظر بمانند. اگر این تصمیم نیازمند پاسخ و بازبینی در مقاله است، پا [...]