همکاری با ما /معرفی مجله

بررسی اعتبار سنجی مجلات علمی

سامانه محقق
سامانه معرفی نشریات
سامانه بررسی نشریات
معرفی همایش ها و کنفرانس ها
سامانه محقق به معرفی اساتید و هیات علمی دانشگاهها و محققین برتر کشور می پردازد. هدف این سامانه آشنایی ساده تر و ارتباط دقیق تر بین اساتید و محققین کشور می باشد. این سامانه به معرفی افتخارات و اختراعات ، درجه علمی ، مقالات چاپ شده توسط محقق و عضویت در نشریات و ... می پردازد.
اصطلاحات روند داوری مقاله ۰۶/۱۲/۱۳۹۸
 اصطلاحات رایج در پروسه داوری مقاله

اصطلاحات رایج در پروسه داوری مقاله

اصطلاحات رایج در پروسه داوری مقاله یکی از نکات مهم و ضروری در بحث سابمیت و اکسپت مقاله می باشد که محققین باید به این اصطلاحات تسلط کافی داشته باشند. در این بخش سعی شده تا اصطلاحات رایج در پروسه داوری مقاله جهت استفاده علاقه مندان ارائه شده است.

اصطلاحات رایج در پروسه داوری مقاله به ترتیب شروع سابمیت تا نتیجه داوری به شرح زیر می باشد:

submitted to journal: این اصطلاح زمانی در بخش Current status نوشته میشود که نویسنده مرحله سابمیت مجله خود را به اتمام رسانده باشد.

with in journal: اصولا سه الی پنج روز کاری پس از سابمیت وضعیت مقاله به with in journal تغییر می کند. این اصطلاح بدین معنی می باشد که منشی مجله مقاله را دریافت نموده است.

with editor: اصطلاح with editor به معنی آن می باشد که مقاله جهت بررسی اولیه و کلی به دستان سردبیر رسیده است تا درصورت مناسب بودن مقاله آن را جهت داوری ارسال نماید.

Reviewer Invited: یعنی مقاله برای داورها ارسال شده و منتظر تایید از سوی یک داور جهت داوری مقاله می باشد.

Under Review: در صورتی که یکی از داورن قبول به داوری مقاله کنند وضعیت مقاله در پروفایل مجله به حالت Under Review تغییر می کند.

Ready for Decision: پس از اتمام داوری و فرارسیدن زمان اعلام نتیجه، حالت status مقاله به Ready for Decision تغییر می کند.

جامع ترین و معتبر ترین سامانه بررسی و معرفی مجلات و ژورنال های علمی کشور.

مقالات مرتبط
بررسی اعتبار و معرفی ژورنال ژول
بررسی اعتبار و معرفی ژورنال ژول
بررسی اعتبار و معرفی ژورنال ژول در این بخش ارائه شده است. این ژورنال علمی در کشور ایالات متحده آمریکا و تحت انتشارات Cell Press و در زمینه انرژی اقدام به چاپ مقالات عل [...]
معرفی ژورنال های برتر در زمینه موسیقی
معرفی ژورنال های برتر در زمینه موسیقی
معرفی ژورنال های برتر در زمینه موسیقی در این بخش ارائه می شود. این ژورنال ها در برترین نمایه های علمی دنیا منجمله اسکوپوس و تامسون نمایه شده اند. محققین می توانن با ارسال مقاله [...]
معرفی مجله های برتر کشور پاکستان
معرفی مجله های برتر کشور پاکستان
در این بخش به معرفی مجله های برتر کشور پاکستان می پردازیم. بدین منظور 5 ژورنال که در پایگاه های معتبری همچون تامسون و اسکوپوس نمایه شده اند، انتخاب شده و مورد بررسی قرار گر [...]