همکاری با ما /معرفی مجله

بررسی اعتبار سنجی مجلات علمی

سامانه محقق
سامانه معرفی نشریات
سامانه بررسی نشریات
معرفی همایش ها و کنفرانس ها
سامانه محقق به معرفی اساتید و هیات علمی دانشگاهها و محققین برتر کشور می پردازد. هدف این سامانه آشنایی ساده تر و ارتباط دقیق تر بین اساتید و محققین کشور می باشد. این سامانه به معرفی افتخارات و اختراعات ، درجه علمی ، مقالات چاپ شده توسط محقق و عضویت در نشریات و ... می پردازد.
آشنایی با Aims and Scope مجلات ۰۵/۱۸/۱۳۹۷
 بخش Aims and Scope مجلات علمی چیست ؟

بخش Aims and Scope مجلات علمی چیست ؟

بخش اهداف و وروشهای مجلات چیست و چرا این بخش یکی از مهمترین بخش ها برای نویسندگان مقالات است ؟ آیا مقاله بنده مرتبط با موضوع مجله می باشد ؟ 

مجلات در علوم مختلف در حال چاپ مقالات علمی هستند و بسیاری از مجلات دارای عناوین کلی می باشند. و نیز بسیاری از مقالات علمی به دلیل عدم تطابق موضوع مقاله با موضوعات تحت پوشش مجله ریجکت میگردند  از این رو مساله مطابقت موضوع مقاله نوشته شده توسط محقق با موضوعات تحت پوشش مجله بسیار حائز اهمیت است . جهت رفع این مشکل مجلات علمی بخشی به عنوان اهداف و زمینه ها (Aims and Scopes) دارند تا نویسنده با مطالعه آن به سادگی موضوعات تحت پوشش مجله را دریابد و در صورت تطابق موضوع مقاله خود با موضوعات تحت پوشش مجله مقاله را ارسال نماید . در این صورت مقاله به دلیل عدم تطابق موضوع ریجکت نخواهد شد و زمان نویسنده برای چاپ مقاله خود به هدر نخواهد رفت .

به عنوان مثال بخش Aims and Scopes مجله زیر بر روی صحه اول آن می باشد که با کلیک بر روی لینک زیر قابل مشاهده است .

 Aims and Scopes

جامع ترین و معتبر ترین سامانه بررسی و معرفی مجلات علمی کشور.

مقالات مرتبط
DOI مقاله
DOI مقاله
در این بخش در ارتباط با DOI مقالات توضیح داده شده و کاربرد آن مورد بررسی قرار می گیرد. [...]
بخش نمایه ها در مجلات علمی
بخش نمایه ها در مجلات علمی
در این بخش از آشنایی با مجلات علمی به بررسی و معرفی بخش نمایه های مجلات علمی می پردازیم. اعتبار مجلات بر اساس نمایه های آنها تعیین می گردد.&nbs [...]
آشنایی با بخش Guide for Authors  در مجلات علمی .
آشنایی با بخش Guide for Authors در مجلات علمی .
بخش راهنمای نویسندگان همانطور که از عنوان آن پیداست به توضیحاتی برای راهنمایی نویسندگان و تسهیل درانتشار مقاله خود در مجله مورد نظر میپردازد . [...]