همکاری با ما /معرفی مجله

بررسی اعتبار سنجی مجلات علمی

سامانه محقق
سامانه معرفی نشریات
سامانه بررسی نشریات
معرفی همایش ها و کنفرانس ها
سامانه محقق به معرفی اساتید و هیات علمی دانشگاهها و محققین برتر کشور می پردازد. هدف این سامانه آشنایی ساده تر و ارتباط دقیق تر بین اساتید و محققین کشور می باشد. این سامانه به معرفی افتخارات و اختراعات ، درجه علمی ، مقالات چاپ شده توسط محقق و عضویت در نشریات و ... می پردازد.
soil research ۰۲/۲۴/۱۳۹۸
 معرفی و بررسی ژورنال تحقیقات خاک

معرفی و بررسی ژورنال تحقیقات خاک

در ادامه معرفی و بررسی ژورنال های بین المللی به معرفی مجله soil research می پردازیم. این مجله بین المللی تحت انتشارات CSIRO و در کشور استرالیا فعالیت می نماید. این ژورنال بیشتر در زمینه های کشاورزی و علوم زیستی، خاک شناسی، علوم سیاره ای، فرایندهای سطح زمین اقدام به چاپ مقاله می نماید. در ادامه به بررسی بیشتر ژورنال soil research می پردازیم.

مجله تحقیقات خاک (که قبلا به عنوان مجله تحقیقات خاك استرالیا شناخته می شد) یک مجله بین المللی است كه هدف آن  انتشار مطالعات كیفی و تحقیقاتی در مورد جنبه های بنیادی و كاربردی علم خاك است. همچنین اکثر مقالات نشر شده در زمینه های سنتی زیست شناسی خاک، فیزیک خاک و شیمی خاک در سراسر اکوسیستم های زمینی می باشد، همچنین مجله نسخه های خطی که در رابطه با تعاملات گسترده تر خاک با محیط زیست باشند را می پذیرد. مباحث مورد پزیرش این ژورنال شامل موارد زیر می باشد:

کربن، مواد مغذی و عناصر
تخریب زمین، احیای، اصلاح و بازسازی
زمینه های جدید و روش های جدید در علوم خاک
زیستشناسی
تعاملات و بازخورد گیاه-خاک-میکروب
تنوع زیستی خاک
باروری خاک و تغذیه گیاهی
پیدایش خاک
جغرافیای زمین
نقشه برداری و ارزیابی خاک
مکانیک خاک
کانی شناسی خاک
خاکستر و مدیریت خاک
پاتوژن های مضر خاک
تعاملات خاک و گیاهان و بازخورد
خاک و امنیت غذایی
خاک و تغییر جهانی
روابط آب و خاک
بیوگرافی زیست زمین
محیط زیست اکوسیستم زمین
تهدیدات و حفاظت از خاک

بررسی های این ژورنال نشان میدهد، این ژورنال در پایگاه های معتبری همچون اسکوپوس و تامسون نمایه شده است. پایگاه اسکوپوس در سال 2017 چارک Q1 را به این مجله اختصاص داده است. همچنین این ژورنال ISI دارای ایمپکت فکتور 1.59 می باشد.

جهت بررسی ژورنال soil research واعتبارات این مجله منجمله نمایه ها و امتیازها می توانید کد 18386768 (ISSN) مجله را در بخش بررسی مجله، سامانه بررسی علمی مجلات سرچ نموده و اطلاعات کامل در ارتباط با این مجله را دریافت نمایید.

جامع ترین و معتبر ترین سامانه بررسی و معرفی مجلات و ژورنال های علمی کشور.

مقالات مرتبط
بررسی اعتبار ژورنال بین المللی سازه های فضاکار
بررسی اعتبار ژورنال بین المللی سازه های فضاکار
بررسی اعتبار ژورنال بین المللی سازه های فضاکار در این بخش ارائه شده است. این ژورنال در زمینه های  هنر و علوم انسانی، حفاظت، مهندسی معماری، ساختمان، مهندسی عمران و سازه اقدا [...]
بررسی اعتبار ژورنال باستان شناسی محیط زیست
بررسی اعتبار ژورنال باستان شناسی محیط زیست
بررسی اعتبار ژورنال باستان شناسی محیط زیست در این بخش ارائه شده است. این ژورنال قدیمی تحت انتشارات Maney و در کشور انگلستان اقدام به نشر و چاپ مقالات علمی می نماید. عمده فع [...]
بررسی اعتبار ژورنال معادلات دیفرانسیل
بررسی اعتبار ژورنال معادلات دیفرانسیل
در این بخش به بررسی اعتبار ژورنال معادلات دیفرانسیل می پردازیم. این ژورنال که در کشور روسیه و تحت انتشارات Maik Nauka/Interperiodica Publishing فعالیت می کند، در زمینه [...]