همکاری با ما /معرفی مجله

بررسی اعتبار سنجی مجلات علمی

سامانه محقق
سامانه معرفی نشریات
سامانه بررسی نشریات
معرفی همایش ها و کنفرانس ها
سامانه محقق به معرفی اساتید و هیات علمی دانشگاهها و محققین برتر کشور می پردازد. هدف این سامانه آشنایی ساده تر و ارتباط دقیق تر بین اساتید و محققین کشور می باشد. این سامانه به معرفی افتخارات و اختراعات ، درجه علمی ، مقالات چاپ شده توسط محقق و عضویت در نشریات و ... می پردازد.
شاپا (ISSN) ۰۲/۱۶/۱۳۹۸
 نکته مهم در ISSN مجلات

نکته مهم در ISSN مجلات

در این بخش به نکته مهم در بررسی اعتبار مجلات و ژورنال ها در پایگاه های بررسی اعتبار مجله، با استفاده از ISSN می پردازیم. امید است محققین با در نظر داشتن این نکته در انتخاب مجله و یا بررسی اعتبار آن دچار مشکل نشوند.

در بخش های قبل به بررسی کد شاپا یا همان ISSN پرداختیم. همانگونه که ذکر شد اکثر مجلات دارای دو ISSN انلاین و پرینت می باشند. ISSN انلاین برای بخش انلاین مجلات که اقدام به ارائه مقالات به صورت انلاین بر روی وبسایت مجله مکنند می باشد و ISSN پرینت برای حالتی است که مقالات هر دوره چاپ شده و به صورت هاردکپی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

در اکثر پایگاه های علمی معتبر همچون تامسون، اسکوپوس و یا پایگاه های علمی جانبی همچون،  سامانه بررسی و معرفی مجلات و ژورنال های علمی، محققین می توانند با استفاده از کد ISSN مجله مدنظر به اطلاعات علمی و اعتباری مجله دسترسی پیدا می کنند. نکته مهمی که محققین باید مد نظر باشند، ممکن است در پایگاهی اطلاعات مجله با استفاده از ISSN پرینت ثبت شده باشد و ISSN انلاین مجله فاقد اطلاعات لازم باشد و بلعکس. به عنوان مثال در بررسی مجله ای با استفاده از ISSN پرینت ممکن است در اطلاعات مجله از ایمپکت دار بودن آن گزارش شود در حالی که اگر ISSN انلاین همان مجله چستجو شود مجله فاقد ایمپکت فکتور نشان داده شود.

در زیر یک مثال تصویری که از نتایج بررسی ژورنال International Journal of Steel Structures  در سامانه بررسی و معرفی مجلات و ژورنال های علمی ارائه شده است که با استفاده از دو نوع ISSN  پرینت و آنلاین مورد بررسی قرار گرفته است. همانگونه که مشاهده میشود در حالت پرینت مجله دارای ایمپکت فکتور بوده در حالی که در حالت آنلاین ضریب تاثیری برای مجله ثبت نشده است.

Description: C:\Users\sina\Desktop\qqq.PNG

.

Description: C:\Users\sina\Desktop\aa.PNG

توصیه می گردد محققین عزیز برای بررسی ژورنال مورد نظر از هر دو نوع ISSN استفاده نمایند.

جامع ترین و معتبر ترین سامانه بررسی و معرفی مجلات و ژورنال های علمی کشور.

مقالات مرتبط
نکته مهم در ISSN مجلات
نکته مهم در ISSN مجلات
در این بخش به نکته مهم در بررسی اعتبار مجلات و ژورنال ها در پایگاه های بررسی اعتبار مجله، با استفاده از ISSN می پردازیم. امید است محققین با در نظر داشتن این نکته در انتخاب [...]
رفرنس مقالات
رفرنس مقالات
یکی از مهمترین بخش های مقاله نویسی، بخش رفرنس های درون متنی و پایانی می باشد، که محققین بیش از ارسال مقاله باید اصول اولیه رفرنس دهی را مطابق با استاندارد مجله مدنظر در مقاله خو [...]
نمونه های پاسخ محققین به ریوایز ارسال شده
نمونه های پاسخ محققین به ریوایز ارسال شده
در بخش قبل در ارتباط با ریوایز مقاله توضی [...]