همکاری با ما /معرفی مجله

بررسی اعتبار سنجی مجلات علمی

سامانه محقق
سامانه معرفی نشریات
سامانه بررسی نشریات
معرفی همایش ها و کنفرانس ها
سامانه محقق به معرفی اساتید و هیات علمی دانشگاهها و محققین برتر کشور می پردازد. هدف این سامانه آشنایی ساده تر و ارتباط دقیق تر بین اساتید و محققین کشور می باشد. این سامانه به معرفی افتخارات و اختراعات ، درجه علمی ، مقالات چاپ شده توسط محقق و عضویت در نشریات و ... می پردازد.
لیست اخبار
برگزاری ویژه برنامه روز جهانی نجوم توسط مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
مرکز علوم و ستاره شناسی تهران به مناسبت روز جهانی نجوم اقدام به برگزاری برنامه های ویژه می نماید.

موسسات فروش پایان نامه
پلیسا امنیت در راستای اجرای شکایت وزارت علوم از پلمپ 25 دفتر فروش پایان نامه و ارجاع آنها به دادگستری برا رسیدگی به پرونده هایشان خبر داد.

ساخت هواژل‌های جاذب روغن از پساب های فاضلاب
محققین ایرانی موفق به تولید هواژل‌هایی که می تواند روغن موجود در پساب را جذب کرده و مانع تکمیل زودهنگام ظرفیت جذب چاه‌های فاضلاب شود، شدند.

پیشگیری از انتقال HIV
یک تحقیق تازه دراروپا تایید کرده است که افراد دارای ویروس اچ آی وی،‌ که درحال درمان موثر هستند این ویروس را به شریک جنسی خود منتقل نخواهند کرد.  

جشنواره بین‌المللی خوارزمی
جشنواره بین المللی خوارزمی طی فراخوانی نام نویسی از طرح های علمی محققین کشور به منظور ارائه در سی و سومین دوره این جشنواره را اعلام نمود. 

ثبت سرعت جدید برای گسترش جهان
تحقیقات جدید نشان می دهد، سرعت گسترش جهان، از انچه محققین چندین سال پیش بر اساس تئوری بیگ بنگ پیشبینی کرده بودند 9 بیشتر است.

تعمیرکاران رباتیک فضایی
سازمان بین المللی ناسا با همکاری پنتاگون قصد دارد به منظور سهولت و تسریع در روند تعمیر فضاپیماهای خود از ربات های هوشمند استفاده نمایند.

برنامه های ویژه در الکامپ امسال
نمایشگاه الکامپ سال جاری در تیرماه برگزار خواهد شد. از 14 کشور برای شرکت در نمایشگاه مذکور دعوت شده که تاکنون حضور قطعی سه کشور آذربایجان، ترکیه و روسیه اعلام گردیده است. رییس سازمان نصر با اشاره به بزرگترین رویداد فناوری ایران خاطر نشان کرد: در نمایشگاه امسال شاهد برنامه های ویژه در سطح بین الملل خواهیم بود.

چگونگی حذف روزمه‌ها در سیستم خودکار گوگل
بدیهی است که استخدام در گوگل رویای بسیاری از افراد است. دقت سیستم خودکار دریافت رزومه گوگل از سال 2014 تقریبا بدون تغییر مانده است. این سیستم نسبت به حذف رزومه‌هایی که حاوی 5 اشتباه ساده هستند بسیار با دقت عمل می‌کند و پس از آن رزومه‌های منطبق بر استاندارد گوگل را به دست کارشناسان مربوطه جهت بررسی بیشتر می سپارد.

تهیه آیین نامه اجرایی سازوکار اختصاص اعتباری پژوهشی (ستاپ)
برابر اظهارات معاون پژوهشی وزارت علوم،  آیین نامه اجرایی سازوکار اختصاص اعتباری پژوهشی (ستاپ) برای دانشگاه‌ها تهیه گردیده است. ایشان در خصوص بازبینی برنامه‌های آموزش و پرورش اذعان کردند: ضمن اعطای اختیارات برنامه ریزی به دانشگاه ها، برنامه‌های علمی باید به دانشگاه‌ها سپرده شوند.

ابداع وسیله‌ای به منظور استخراج برق از برف
محققان دانشگاه یو سی ال ای موفق به ابداع دستگاهی شده اند که بتواند مستقیما از برف، برق تولید نماید. این تکنولوژی مناسب مناطقی است که دارای برف زیاد هستند و امکان استفاده از پنل‌های خورشیدی در آن منطقه وجود ندارد.

شبیه سازی قلب مصنوعی با ویژگی‌های انسانی
دانشمندان توانستند با استفاده از چاپگر سه بعدی قلب مصنوعی با رگ و پی انسانی چاپ کنند. این پیشرفت چشمگیر آینده پیوند قلب را تغییر خواهد داد. قلب ساخته شده به اندازه قلب یک خرگوش است.