همکاری با ما /معرفی مجله

بررسی اعتبار سنجی مجلات علمی

سامانه محقق
سامانه معرفی نشریات
سامانه بررسی نشریات
معرفی همایش ها و کنفرانس ها
سامانه محقق به معرفی اساتید و هیات علمی دانشگاهها و محققین برتر کشور می پردازد. هدف این سامانه آشنایی ساده تر و ارتباط دقیق تر بین اساتید و محققین کشور می باشد. این سامانه به معرفی افتخارات و اختراعات ، درجه علمی ، مقالات چاپ شده توسط محقق و عضویت در نشریات و ... می پردازد.
لیست مقالات

ساختار مقاله مروری

بعد از انتخاب موضوع، روند واقعی نگارش مقاله با جستجوی کامل ادبیات آغاز می شود. نقل قول ها و ارجاع هایی که در مقاله مروری مشاهده می شوند نکته اصلی مقاله هستند، زیرا به خواننده می گویند که مطالعه ماهیت ترکیبی دارد. 

نحوه نگارش مقاله مروری-بخش اول

پایگاه بررسی اعتبار مجلات در راستای آموزش مقاله نویسی قصد دارد در این بخش به ارائه آموزش نحوه نگارش مقاله مرروری بپردازد. بدین منظور در بخش اول به توضیح جامع در ارتباط با مقاله مروری پرداخته خواهد شد. جهت مطالعه مطالب بیشتر می توانید به بخش مقالات سامانه مراجعه نمایید.

International Journal of Impact Engineering

در این بخش به بررسی اعتبار مجله مهندسی تاثیر می پردازیم. این مجله در کشور انگلستان و تحت انتشارات الزویر فعالیت دارد. این مجله بین المللی در اکثر زمینه های مهندسی منجمله عمران، هوا و فضا، برق، مکانیک و غیره اقدام به چاپ مقالات علمی می نماید. در ادامه بررسی اعتبار مجله مهندسی تاثیر به طور کامل ارائه شده است.

مسئولیت‌های نویسنده بعد از انتشار مقاله

مسئولیت‌های نویسنده با انتشار مقاله پایان نمی‌یابد. در ادامه به چند مورد از مسئولیت‌های مهم نویسنده بعد از انتشار مقاله اشاره شده است.

مسئولیت‌های نویسنده در خلال فرایند داوری

در خلال فرایند داوری، نویسندگان باید تا موعد اعلام اولین نتایج داوری که دیدگاه و توضیحات داور ضمیمه آن می شود منتظر بمانند. اگر این تصمیم نیازمند پاسخ و بازبینی در مقاله است، پاسخ و بازبینی که توسط نویسندگان ارائه می‌شود برای پذیرش یا رد نهایی مقاله اهمیت حیاتی دارند. 

Nursing

در این بخش به بررسی اعتبار ژورنال پرستاری می پردازیم. این ژورنال علمی در کشور آمریکا و تحت انتشارات Lippincott Williams & Wilkins Ltd اقدام به چاپ مقالات علمی می نماید. این ژورنال در زمینه های پرستار، پرستاری پیشرفته و تخصصی، ارزیابی و تشخیص، پرستاری مراقبتهای ویژه، پرستار اضطراری، LPN و LVN مقاله منتشر می نماید. در ادامه معرف

مسئولیت‌های نویسنده قبل از انتشار

کلیه افرادی که به نحوی در فرآیند انتشار مقاله مشارکت دارنده به اقتضای نقش خود برای پیشرفت علم، مسئولیت‌های اخلاقی بر عهده دارند. سعی خواهد شد در این بخش و بخش ها بعدی به مسئولیت&zwn

آموزش مقاله نویسی

هدف اصلی اصول اخلاقی در نگارش مقاله علمی این است که مقاله خواننده محور و نه نویسنده محور باشد. اما می‌توان خوانندگان را به عنوان نماینده کل جامعه علمی دانست و بدین ترتیب نگارش مقاله خواننده محور معادل با برجسته سازی دستاوردهای علمی است. هدف اصلی ما پیشرفت علم از طریق نگارش مقاله‌ای است که مطالب جدیدی را به محتوای علمی مجموعه

نه نویسنده مهمان و نه نویسنده پشت پرده

اشتباه در درج نام نویسندگان در مقاله بر دو وجه است: حدف نام فردی که به این فهرست تعلق دارد (نویسنده پشت پرده ) و درج نام فردی که به این فهرست تعلق ندارد (نویسنده اهدایی یا مهمان ). هر دو اشتباه بنا به دلایل مختلف در مقالات علمی بسیار رایج هستند و هر دوی آنها می‌توانند به مشکلات جدی با تبعات بسیار مختلف تبدیل شود. معمولا این اشتباهات ناخواست

نویسنده مقاله علمی

در رابطه با مطالعه‌ای که در مقاله علمی گزارش شده است، چه کسی شایسته تجلیل است؟ این اساسی ترین سوال نویسندگی علمی است، زیرا برخلاف اعتبار نویسندگی در دنیای نگارش خلاقانه، در مقالات علمی آنچه حائز اهمیت است ایده ها هستند و نه کلمات. در ظاهر، به نظر می رسد تصمیم گیری در مورد افرادی که به فهرست نویسندگان تعلق دارند کار چندان دشواری نیست. اما ام

هر کدام از نویسندگان چه امتیازی دارند؟

با توجه به اینکه اهداف دوگانه طریق نویسندگی تخصیص اعتبار و مسئولیت به سبب این مطالعه است، مسئله نویسندگان متعدد این سؤال را مطرح می‌کند که برای هر نویسنده چه میزان از اعتبار و مسئولیت باید واگذار شود.

موازین اخلاقی SPIE در رابطه با سرقت ادبی و رونویسی از مقاله

تبعات سرقت ادبی برای نویسندگان وابسته به شدت و گسترش این تخلف اخلاقی است. موازین اخلاقی SPIE در رابطه با سرقت ادبی و رونویسی از مقاله چنین مطرح می سازد: